POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Setki osób na obchodach XI rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej w Szczodrowie i Nowym Wiecu.

W sobotę 1 czerwca w Nowym Wiecu i Szczodrowie odbyły się główne uroczystości XI rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej, którym przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski. Pierwszym punktem obchodów było nabożeństwo czerwcowe w kościele parafialnym w Szczodrowie, któremu przewodniczył Ksiądz Arcybiskup, następnie pielgrzymi udali się w dalszą drogę do Nowego Wieca, gdzie odbyła się Msza Św. również pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Na zakończenie tradycyjnie już wystąpił Zespół Na Cały Głos. Całość wydarzenia była transmitowana przez Radio Głos. Dzięki wielkiej uprzejmości wydarzenie odbyło się, tak jak w latach poprzednich, w parku Państwa Sulewskich.

 

Podczas tegorocznych obchodów Nowy Wiec i Szczodrowo odwiedziły setki osób z różnych stron naszej diecezji, kraju i zagranicy. W ramach pieszych pielgrzymek przybyła XI piesza pielgrzymka śladami bł. s. Marty Wieckiej, która wyruszyła ze Skarszew, VII piesza pielgrzymka z parafii pw. Wszystkich Św. w Wysinie, rowerowa pielgrzymka z parafii z Nowej Cerkwii koło Pelplina. Tak jak od wielu lat przybyły Siostry Miłosierdzia, z różnych prowincji i placówek, pielgrzymi z Sierakowic, Kartuz, Piaseczna w tym dzieci ze Szkoły Podstawowej, Kościerzyny, Mierzeszyna oraz wielu innych miejscowości. Wśród pielgrzymów były również: pielęgniarki m.in. z Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich oddział w Gdańsku, Grupa Modlitewna im. bł. s. Marty ze Skarszew, Apostolat Cudownego Medalika z Tczewa, Polski Związek Katolicko Społeczny.

Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki w ramach swojej wizyty w miejscu urodzenia i dzieciństwa bł. s. Marty oprócz kościoła parafialnego odwiedził również Szkołę Podstawową w Szczodrowie oraz dom rodzinny s. Marty Wieckiej.

Organizatorami tegorocznych uroczystości byli m.in. Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, Parafia pw. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Szczodrowie, Sołectwo Nowym Wiec, KGW Nowy Wiec, Stowarzyszenie Aktywne Kociewie oraz OSP Nowy Wiec

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli na tegoroczne uroczystości i zapraszają na kolejne wydarzenia związane z osobą bł. s. Marty Wieckiej.

GALERIA

RADIO GŁOS

TVP GDAŃSK