POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Sobotnie obchody beatyfikacji bł. s. Marty były również okazją do przedstawienia planów, jakie ma Katolickie Stowarzyszenie. W tym celu po Mszy Św. sprawowanej w parku, Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Karol Szczepiński, Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Sołtys Nowego Wieca Arkadiusz Karasek i Ks. Prałat Ryszard Konefał przedstawili Księdzu Biskupowi Wiesławowi Śmiglowi zamysł powstania Centrum Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej w Nowym Wiecu, które mogłoby być usy...tuowane w sąsiedztwie cmentarza pomordowanych. W ramach tej inwestycji powstała by Kaplica, sala poświęcona bł. s. Marcie oraz sale do celów turystyczno-społecznych, które stanowiłoby zaplecze dla pielgrzymów, ale również dla mieszkańców Nowego Wieca.
- Gmina jest całkowicie otwarta i przygotowana do wsparcia tak cennej inicjatywy powstania Centrum - mówi Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew.
Za pozyskiwanie środków i inwestycję odpowiedzialne będzie Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, które w części chce skorzystać z możliwości pozyskania środków zewnętrznych, jakie są dostępne w bieżącym okresie.