POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)

W piątek 3 lutego w Skarszewach odbył się finał III edycji konkursu wiedzy o bł. s. Marcie Wieckiej "Marta Wiecka Dziś" oraz Dzień Chorego.

Część konkursowa odbyła się w sali OSP Skarszewy. W tym roku młodzież zmierzyła się z 33 pytaniami, za które można było zdobyć maksymalnie 37 punktów. Nad przebiegiem Konkursu czuwała Komisja w składzie Mirosława Moller, Anna Olszewska, Elżbieta Szczepińska oraz s. Maria z Prowincji Krakowskiej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo.

Po zmaganiach konkursowych młodzież przeszła do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła, gdzie została odprawiona Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Chorych, a poprzedzona była konferencją oraz czuwaniem modlitewnym. Eucharystii Przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, który objął również w tym roku patronat nad konkursem.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki Konkursu oraz wręczone nagrody. III Finał Konkursu wiedzy o bł. s. Macie Wieckiej wygrały Ex aequo Natalia Pilarska z Kalisk i Julia Pryl ze Skarszew ostatnie miejsce na podium zajęła Julia Kleina z Pelplina. W finale wzięło udział 40 uczestników z ponad 20 szkół. Gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom III Finału.

GALERIA