POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Cuda i łaski podczas peregrynacji relikwii bł. s. Marty Wieckiej na Ukrainie to hasło spotkania, które odbyło się w miniony piątek 27 kwietnia w Szczodrowie oraz Nowym Wiecu. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w kościele w Szczodrowie, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Sergej Pawlisz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo z Odessy. Koncelebransami byli Ks. Proboszcz Ryszard Jędrzejak, Ks. Wiesław Dylewski ze Skarszew oraz Ks. Kamil Sobiech ze Starej Kiszewy. O oprawę muzyczną Liturgii zapewnił Zespół Benedictus ze Skarszew,prowadzony przez Panią Krystynę Kalkowską.

Druga część odbyła się w świetlicy wiejskiej w Nowym Wiecu, gdzie Ksiądz Sergej przestawił i szczegółowo opowiedział o peregrynacji relikwii bł. s. Marty po Ukrainie i towarzyszących temu cudach i łaskach jakich dostąpili uczestnicy tych wydarzeń. Na koniec była możliwość rozmowy z Księdzem Misjonarzem oraz skorzystania z poczęstunku.

W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób m.in. grupa pielgrzymów z parafii pw. Św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim wraz ze swoim Księdzem Proboszczem Dariuszem Nencą, pielgrzymi ze Skarszew, Osiecznej, Starej Kiszewy, Gdańska, Kartuz i wielu innych miejsc pomorza.