POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

W ostatnich dniach (27-30.04.) na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, gościliśmy ks. Sergeja Pawlisza ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo, który obecnie pracuje w Odessie na Ukrainie.
Ksiądz Sergej przez dwa lata uczestniczył w peregrynacji relikwii bł. s. Marty, która miała miejsce po całej Ukrainie i opowiadał o życiu naszej rodaczki i dopiero teraz odwiedził miejsca z nią związane.

Było to kilka intensywnych dni pielgrzymki. Rozpoczęło się wszystko uroczystą Mszą Św. w Szczodrowie, następnie miało miejsce spotkanie w świetlicy w Nowym Wiecu. W sobotę odwiedziliśmy Pelplin – katedrę oraz Radio Głos, gdzie nasz gość udzielił bardzo bogatego w treść wywiadu. Odwiedziliśmy również Nową Cerkiew oraz Piaseczno i Starogard Gdański. Na koniec Skarszewy.

W sobotę popołudniu oraz niedzielne przedpołudnie ks. Sergej posługiwał również w parafii. Św. Marcina w Starej Kiszewie. Jako że wizyta naszego gościa była pierwszą na Pomorzu, w niedzielę odwiedziliśmy również Gdańsk – Stare Miasto. Pielgrzymowanie ks. Sergeja śladami Marty zakończyło się również w Szczodrowie, wizytą w Szkole Podstawowej im. bł. s. Marty Wieckiej.